Намиращият се на трето място в класирането отбор на Щутгарт

...

Бохум удари Щутгарт в нервен мач

Намиращият се на трето място в класирането тим на Щутгарт загуби с 0:1 гостуването си на Бохум в дуел от 18-ия кръг в шампионата на Германия.

Словакът Матус Беро се разписа пет минути след началото на втората част от мача, който приключи с над 40 минути по-късно от плануваното. Знамена на гостуващата агитка бяха блокирали спешния излаз и старши треньорът на Щутгарт Себастиан Хьонес и някои от футболистите приказваха с публиката да отстрани атрибутите, само че в началото това нямаше триумф. След повече от половин час обстановката се възстановява и срещата се организира при естествени условия.

Щутгарт опита да изравни резултата в последните 30 минути, само че вратарят Мануел Райман се отличи с няколко положителни изяви.

" Червените " имат 34 точки на трето място във краткотрайното класиране, до момента в който Бохум има 20 пункта на 12-та позиция след едвам четвъртия си триумф през акцията.