Молдовският шампион Шериф Тираспол продължава с фантастичното си представяне по

...

Шериф Тираспол продължава да удивлява в Европа

Молдовският първенец Шериф Тираспол продължава с фантастичното си показване по европейските терени. Възпитаниците на Юрий Вернидуб победиха с 2:0 вкъщи Брага в плейофен мач в Лига Европа. Точни за успеха бяха Себастиен Тийл (43-дузпа) и Адама Траоре (83).

Шериф беше по-прагматичният тим на терена и съумя да се възползва от възможностите, които се откриха пред отбора.

В 28-ата минута Рикардо Орта беше покрай попадение, само че бранител в черно съумя да блокира удара му. Малко по-късно попадение на Момо Янсан беше анулирано поради засада.

В 43-ата минута Шериф получи дузпа, която Себастиен Тийл съумя да осъществя за 1:0.

През втората част Матеус и Моура от гостите пропуснаха да се разпишат. В 83-ата минута Шериф се възползва от голяма неточност в защитата на португалците и Адама Траоре оформи крайното 2:0.