Малави осъществи обрат, за да стигне до победа с 2:1

...

Обрат донесе успеха на Малави над Зимбабве

Малави реализира поврат, с цел да стигне до победа с 2:1 над Зимбабве във втория си мач от група В на Купата на африканските народи. В воин за отбора се трансформира Габадиньо Манго, който се разписа на два пъти. Зимбабве поведе в 38-ата минута след страховит удар с глава на Исмаел Уади. Пет минути по-късно Манго изравни, а в 58-ата минута той донесе триумфа на Малави, откакто трансферира вратаря.

CAN 2021: Avec Mhango double buteur, le Malawi bat le Zimbabwe
— Infos Sport (@infossport21)
Успехът дава очаквания на Малави за класиране на осминафиналите. Тимът записа втора победа в историята си на КАФ при третото присъединяване на шампионата. В последния мач от групата " Пламъците " ще се изправят против един от любимците за купата Сенегал. Зимбабве пък удължи антирекорд, откакто в 14-ия си мач на Купата на африканските народи още веднъж позволи гол и в нито една среща не е напускал терена със суха мрежа.