Лука Дончич имаше 32 точки и девет асистенции, а Кайри

...

Обобщение на НБА: Далас Маверикс грабна жизненоважна победа като гост с 96-93 над ЛА Клипърс

Лука Дончич имаше 32 точки и девет асистенции, а Кайри Ървинг добави 23 точки, до момента в който Далас Маверикс взеха най-хубавото от Лос Анджелис Клипърс 96-93 във втория мач от техните серии от плейофи от първия кръг, с цел да изравнят резултата 1-1.

Пи Джей Вашингтон вкара 18 точки, а Дерик Джоунс младши имаше 10 във вторник, когато Маверикс се възвърнаха от двуцифрено проваляне в първия мач, когато изоставаха с цели 29 точки и означиха единствено 30 през първото полувреме.

Дончич и Ървинг комбинираха 19 от 44 (43,2 процента) в мача, откакто се затрудниха в решаващото първо полувреме на първия мач в неделя, когато комбинираха пет от 19 (26,3 процента).

Ървинг направи три от четири наказателни удара през последните 12 секунди, с цел да подпечата успеха.

Джеймс Хардън и Пол Джордж означиха по 22 точки, защото Клипърс не съумяха да се възползват от завръщането на Кауай Леонард.

Ленърд, който не беше играл от 31 март заради инфектиране на дясното коляно, вкара 1...