Лудогорец загуби гостуването си на словенския Олимпия Любляна с 1:2

...

Олимпия Любляна посече мечтите на Лудогорец за Шампионската лига

Лудогорец загуби гостуването си на словенския Олимпия Любляна с 1:2 и отпадна от Шампионската лига след общ резултат от двата мача 2:3.

Разградчани поведоха с гол на Кирил Десподов от директен свободен удар, само че в последна сметка домакините обърнаха мача за 2:1.

Лудогорец стигна до дузпа в 12-тата минута да даденото продължение, откакто съдията в началото подмина нарушаване против Спас Делев, само че след консултация с ВАР промени решението си. Зад топката застана капитанът Кирил Десподов, само че той би едва и не съумя да преодолее вратаря на домакините.

Така словенците не престават напред в шампионата, откакто първия мач в Разград приключи 1:1.

Родният хегемон пък приключи дуела с 10 души, откакто почналият за първи път като титуляр Сон получи пряк червен картон в 82-ата минута.

След загубата Лудогорец продължава присъединяване си във втория по мощ турнир  - Лига Европа.
Източник: skandal.bg