Лос Анджелис Клипърс стартира с победа плейофите в НБА, след

...

ЛА Клипърс стартира силно плейофите и подчини Далас на Дончич

Лос Анджелис Клипърс започва с победа плейофите в НБА, откакто надигра със 109:97 точки вкъщи Далас Маверикс.

В „ Crypto.com Arena “ домакините от Ел Ей потеглиха по-силно и поведоха с 34:22 точки. До полувремето Клипърс усили задатъка си цели 26 точки. Далас бе по-настъпателен в третата четвърт, само че съумя да понижи пасива си единствено с 4 точки. В последната част тексасци съумяха да преобладават, само че не задоволително, с цел да стигнат до триумфа и при сирената за завършек на мача почитателите на домакините ликуваха.

Джеймс Хардън се регистрира 28 точки, а Ивица Зубац направи „ дабъл-дабъл “, с които донесоха триумфа на „ ножиците “. Хардън означи 6 от 11-е тройки и направи 8 асистенции. 20-е точки на Зубац бяха връх в кариерата му в плейофите, а той завоюва и 15 битки. Пол Джордж добави 22 точки.