ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки, Антъни

...

ЛеБрон вкарва 30, а Лейкърс избягва елиминирането в 1-ви кръг с победа със 119-108 над шампиона Денвър

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки, Антъни Дейвис добави 25 точки и 23 битки, а Лос Анджелис Лейкърс избегна елиминирането от плейофите с победа със 119-108 над Денвър Нъгетс в мач 4 от серията от първия кръг в събота вечер.

Д'Анджело Ръсел и Остин Рийвс означиха по 21 точки за седмия- сложени Лейкърс, които прекъснаха поредицата си от 11 загуби против защитаващите купата на НБА с първата си победа над Нъгетс от декември 2022 година

Денвър измете Лос Анджелис от финалите на Западната конференция предишния сезон, само че актуалният Лейкърс отговори на този недостиг от 0-3 с показване, по-достойно за тим, който влезе в следсезона с 12 победи в 15 мача. Джеймс вкара 14 точки в четвъртата четвърт при пукотевица от 6 от 8, като още веднъж придвижи Лейкърс в края на своя 21-ви сезон в НБА.

Никола Йокич имаше 33 точки, 14 битки и 14 асистенции в двукратния мач 18-ият трипъл-дабъл в кариерата на MVP и втори в тази серия.