Квалификантът Тиаго Монтейро елиминира Стефанос Циципас от турнира сериите ATP

...

Стефанос Циципас отпадна от турнира от сериите ATP 1000 в Мадрид след изненадваща загуба от квалификант

Квалификантът Тиаго Монтейро отстрани Стефанос Циципас от шампионата сериите ATP 1000 в Мадрид с 6:4, 6:4 във втория кръг за час и 36 минути. Гръкът бе в серия от 10 победи и единствено една загуба на клей този сезон, като това включва успеха на различен шампионат от ATP 1000 в Монте Карло и край на шампионата от сериите ATP 500 в Барселона от Каспър Рууд.

Световният номер 7, който има два финала на шампионати от Големия шлем, загуби първия сет и падаше във втория. Той съумя да избави два мачбола на международния номер 118 при 3:5 и негов сервис. В идващия гейм стигна до точка за пробив за 5:5, което можеше да донесе поврат в мача. Бразилецът обаче съумя да я отрази и завоюва мача от четвъртата си опция.

В третия кръг Тиаго Монтейро чака спечелилия от мача сред чеха Иржи Лихечка и сърбина Намад Меджедович.