Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара 11 от своите 21 точки в заключителните

...

Лейкърс обърна Чикаго в НБА

Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара 11 от своите 21 точки в заключителните минути на срещата, с цел да помогне на Лос Анджелис Лейкърс да победи Чикаго Булс със 103:94 в единствения мач от програмата на НБА във вторник.

Домакините бяха догонващи в резултата през съвсем целия мач, като при започване на третата четвърт преднината на Чикаго доближи до цели 19 точки, само че в заключителните минути съумяха да сътворят поврат.

Новобранецът Кайл Кузма направи следващия си мощен мач за Лейкърс, откакто приключи с 22 точки. Брендън Инграм прибави още 17 пункта за триумфа на "езерняците ", а Джордан Кларксън добави 12 точки от пейката. Новобранецът Лонзо Бол приключи мача с 8 точки, 13 битки и 4 асистенции.

За Чикаго Дензъл Валънтайн означи 17 точки, а финландецът Лаури Марканен приключи с 13 точки и 14 битки на сметката си.

С триумфа Лейкърс излезе на осмо място в Западната конференция с 8 победи и 10 загуби. Чикаго е на предпоследното 14-о място на Изток с едвам 3 победи и 12 провали.