Интер Маями победи Нашвил с 3:1 в мач от 10-ия

...

Лионел Меси се разписа на два пъти при обрата на Интер Маями над Нашвил

Интер Маями победи Нашвил с 3:1 в мач от 10-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Лионел Меси се регистрира с две попадения за спечелилите.

Гостите откриха резултата след единствено 102 секунди игра. Франко Негри си означи автогол, откакто засече топката от корнер и я изпрати в личната си врата. Минути по-късно възпитаниците на Гари Смит можеха да удвоят задатъка си, само че Джошуа Бауер стреля в напречната греда.

Играчите на Херардо Мартино побързаха да изравнят резултата. Лионел Меси възобнови равенството в 10-ата минута. Аржентинецът обаче нямаше шанс при идната офанзива, когато стреля в дясната греда.

Преди почивката Серхио Бускетс засече с глава центриране от ъглов удар на Лео Меси за 2:1.

След паузата Леонардо Афонсо бе фаулиран в наказателното поле и завоюва дузпа, който бе осъществена от Лионел Меси.

Интер Маями се изкачи до лидерската позиция в Източната конференция с актив от 18 точки. Нешвил заема предпоследното 14-о място в класирането със 7 пункта.