Гросмайсторите № 2 и 3 в света на САЩ, Фабиано

...

Шах: Американски гросмайсторски дует нараства, тъй като Кандидатите наближават финала в Торонто

Гросмайсторите № 2 и 3 в света на Съединени американски щати, Фабиано Каруана и Хикару Накамура, започнаха късен  скок, защото Кандидатите в Торонто доближават последните си четири кръга. Турнирът с €500 000 ще реши кой от осемте му състезатели ще провокира китаеца Дин Лирен за международната му купа по-късно тази година.

Каруана, 31, и Накамура, 36, изостанаха от водещите състезатели, руснака Ян Непомнящи, 33 и 17-годишният индиец Гукеш Доммараджу през по-голямата част от събитието.

Каруана беше непобеден, само че му липсваше нормалната му заостреност, до момента в който Накамура претърпя две скъпи загуби от Видит Гуджрати от Индия.

Десетият рунд в понеделник (от 14) донесе решаващи победи за двойката от Съединени американски щати, защото и двамата завоюваха след дълги, сложни и променливи битки. Накамура победи Ниджат Абасов от Азербайджан, до момента в който Каруана надигра Алиреза Фируджа от Франция в най-хубавия си стратегически стил.

Състезанието е близко и евентуално ще стигне до 14-ия и финален кръг в неделя или даже до бързо ра...