Гол от дузпа на Мохамед Салах спаси Египет от поражение

...

Мохамед Салах спаси Египет от загуба от Мозамбик в мач от група В на Купата на африканските нации

Гол от дузпа на Мохамед Салах избави Египет от проваляне от Мозамбик в първия мач на двата отбора от група " В " на Купата на африканските народи. Звездата на Ливърпул осъществя в надълбоко добавеното време за крайното 2:2. Дузпата бе отсъдена след разглеждане с ВАР за нарушаване против Мостафа Мохамед.

Именно Мохамед откри резултата две минути след началото на мача.

Седемкратният първенец на Африка пропусна няколко благоприятни условия и противникът го наказа. Мозамбик стигна до цялостен поврат в границите на три минути през второто полувреме. Уитинес Куембо изравни в 55-ата минута, а Клесио Боке се разписа малко по-късно.

Мозамбик бе покрай историческа първа победа на Купата на африканските народи преди да пристигна дузпата и изравнителния гол на Салах в края.