Европейската шампионка за девойки до 19 години Калояна Налбантова се

...

Калояна Налбантова постигна 5-а поредна победа и продължава на полуфиналите на турнира в Будапеща

Европейската шампионка за девойки до 19 години Калояна Налбантова се класира за полуфиналите на интернационалния шампионат по бадминтон в унгарската столица Будапеща и си обезпечи най-малко бронзово отличие.

Българката реализира пети следващ триумф в конкуренцията, откакто на четвъртфиналите отстрани лидерката в схемата Полина Бухрова от Украйна с 21:17, 21:16 за 37 минути.

Налбантова водеше в резултата през цялата първа част, а във втория гейм взе задатък от 16:8 и без проблеми затвори мача.

Любопитното е, че двете играха на двойки в няколко шампионата през последните два месеца, а Бухрова даже беше на лагер в София.

В спор за място на финала на следващия ден възпитаничката на Стилиян Макарски ще играе против номер 3 в схемата Агнеш Короши от Унгария.