Двубоят от 33-ия кръг на Първа лига между ЦСКА и

...

ЦСКА и Крумовград поделиха точките в голово равенство

Двубоят от 33-ия кръг на Първа лига сред ЦСКА и Крумовград приключи при резултат 2:2. Новаците в елита откриха резултата, преди домакините да стигнат до поврат. Патрик заслужи точка на отбора си с втори гол.

Гостите откриха резултата след единствено 166 секунди игра на Националния стадион " Васил Левски ". Патрик засече с глава центриране във вратарското поле на Александър Колев.

Столичани заиграха по-ефективно в напред във времето и възобновиха равенството в 29-ата минута. Джонатан Линдсет приключи многоходова акция с удар по земя в далечния ъгъл за 1:1.

Възпитаниците на Стамен Белчев зачестиха офанзивите до почивката и получиха дузпа в 42-ата минута. 11-метровият углавен удар бе отсъден за игра с ръка на Матей Шимич. Голмайсторът на `армейците " Джонатан Линдсет не уцели вратата с осъществяването си.

Скоро след подновяването на играта през второто полувреме " алените " стигнаха до поврат. Матиас Фаетон засече с глава центриране на Улаус Скаршем. Именно норвенецът можеше да повиши преднината на отбора си, само че негов удар се отби от крайници на Александър Колев и срещна лявата греда.

Играчите на Станислав Генчев обаче побързаха да изравнят резултата. Патрик Луан бе изведен самичък против Густаво Бусато и удвои головата си сметка.

ЦСКА се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 67 точки, въпреки Черно море още да не е изиграл своя мач от кръга. Крумовград остава на 6-ото място в подреждането с 49 пункта.