Динамо Загреб се наложи над ПАОК с 2:0 на стадион

...

Крах за Десподов и ПАОК в Загреб, Фиорентина с обрат срещу Макаби

Динамо Загреб се наложи над ПАОК с 2:0 на стадион „ Максимир “ в първия мач сред двата отбора в 1/8-финалите в Лигата на конференциите.

Капитанът на хърватския отбор Бруно Петкович бе създател и на двете попадения, откакто бе прецизен в 37-ата и 71-ата минута.

Българският национал Кирил Десподов влезе в игра от аварийна пейка в 60-ата минута, когато размени Брандон Томас.

Реваншът на „ Тумба “ е на 14 март (четвъртък) от 19:45 часа.

Фиорентина се наложи над Макаби Хайфа с 4:3 в Будапеща в първия мач сред двата отбора в Лигата на конференциите. М’Бала Нзола даде задатък на „ ла виола “, само че до края на първото полувреме Макаби обърна след головете на Абдулай Сек и Гади Кинда.

Лукас Белгтран вкара изравнителното попадение за Фиорентина, само че Анан Халайли върна задатъка на израелския отбор преди Роландо Мадрагора да възвърне още веднъж паритета.

Победният гол за „ ла виола “ бе дело на Антонин Барак.

Бившият футболист на Лудогорец Мануел Шоу пък бе изпъден в 81-ата минута след втори жълт картон и по този метод пропуща реванша на „ Артемио Франки “ на 14 март от 19:45 часа.