Дармщат загуби у дома от Бохум с 1:2 в двубой

...

Бохум победи Дармщат, проектонационал на България с гол и греда

Дармщат загуби вкъщи от Бохум с 1:2 в дуел от 11-ия кръг на немската Бундеслига.

Проектонационалът на България Фабиан Нюрнбергер игра цялостен мач за домакините и даже означи гол.

Гостите от Бохум откриха в средата на първата част, когато Такума Асано се измъкна от защитата и технично чукна топката около вратаря Марсел Шуен.

Моментът за българина пристигна две минути преди почивката. Тогава Нюрнбергер бе най-съобразителен в наказателното поле и с прецизен удар с глава направи 1:1.

Девет минути след почивката японският национал Асана вкара за 1:2 с невисок диагонален изстрел.

Дармщат опита да се върне в мача, само че бе в допълнение усложнен от аления картон на Фабиан Холанд в 69-ата минута.

Шест минути преди края Нюрнбергер можеше да се трансформира в воин за своите, стреляйки непосредствено от директен свободен удар от дребен ъгъл. Опитът му обаче срещна гредата.

С успеха Бохум излезе от рисковата зона, събирайки 8 точки на 13-ата позиция. Дармщат е 15-и с пункт пасив.