Ботев загуби първата си контрола от зимната подготовка на лагера

...

Ботев падна от поляци в мач със 7 гола и участие на световен шампион

Ботев загуби първата си контрола от зимната подготовка на лагера в Турция от полския Гурник Забже с 3:4. Два гола за Ботев означи Фаустас Степанавичус и един Красиан Колев. За Гурник се разписаха Мушолик на два пъти, а по един път вкараха Капралик и Кравчик. Това беше втора контрола за Ботев, откакто отборът направи 2:2 с Марица в първата си инспекция.
Прочетете още

В тима на поляците личеше името на международния първенец с Германия Лукас Подолски, който изведе Гурник с капитанската лента.

Неофициален дебют за Ботев направи Георги Николов.

В 9-та минута огромната звезда в състава на поляците Лукас Подолски пусна страховит извеждащ пас към Лоурънс, който пък подаде на Себастиан Мушолик, а последният осъществя без проблем в опразнената врата.

3 минути по-късно Адриан Капралик бе изведен очи в очи с Даниел Кайзер и го преодоля, с което удвои преднината на своя отбор.

Веднага по-късно Уме Емануел пропусна отлична опция за Ботев да понижи резултата. Нападателят на " жълто-черните " се озова самичък против Биелица, само че стражът на Гурник се намеси по ослепителен метод.

Малко преди да измине половин час от началото на мача футболистите на Душан Керкез сбъркаха при изнасянето на топката, а полският отбор се възползва по най-хубавия метод, реализирайки трети гол във вратата на Кайзер. В прегръдките на своите съотборници още веднъж попадна Себастиан Мушолик.

В 59-та минута Ботев вкара за 1:3, откакто влезлия през втората част Фаустас Степанавичус вкара страховит гол с отдалечен удар от отдалеченост.

В 65-ата минута Гурник върна преднината си от три попадения. Пьотр Кравчик бе оставен непокрит в непосредствена непосредственост до вратата и преодоля Стефан Смъркалев, който пък можеше да се намеси по-добре в тази обстановка.

Малко по-късно " жълто-черните " осъществиха втори гол. Мартин Секулич и Степонавичус взаимодействаха добре пред наказателното поле, а последният стреля мощно в близкия ъгъл и осъществя втория си гол.

Минута преди края на срещата Мартин Секулич изведе Красиан Колев на отлична стрелкова позиция и полузащитникът се разписа за 3:4.

Следващата контрола на Ботев е в петък против унгарския Пакши.

Ботев:  Даниел Кайзер, Джеймс Ето`о, Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Ивелин Попов, Антонио Перера, Янис Карабельов, Дилан Мертенс, Самуел Акере, Уме Емануел, Георги Николов

Гурник:  Даниел Биелица, Борис Секулич, Дамиан Расак, Адриан Капралик, Себастиан Мушолик, Лукас Подолски, Лоурънс Енали, Майкъл Сиплак, Рафал Яницки, Доминик Шала, Саймън Круз
Източник: trafficnews.bg