Борусия Дортмунд показа страхотно хладнокръвие, за да стигне до третия

...

Хумелс точен, докато Дортмунд нокаутира ПСЖ за финал в Шампионската лига

Борусия Дортмунд сподели ужасно самообладание, с цел да стигне до третия си край в Шампионска лига, откакто голът на Матс Хумелс от второто полувреме донесе на гостите победа с 1-0 против пропускащия Пари Сен Жермен за заслужена обща победа с 2-0 във вторник.

Хумелс означи с глава от корнер пет минути след второто полувреме, с цел да изпрати германците, които завоюваха купата през 1997 година, на първия им край в Европа топ клубно съревнование от 2013 година насам.

Те ще срещнат или 14-кратния първенец Реал Мадрид, или Байерн Мюнхен, които се сблъскват на Бернабеу в сряда след тъждество 2-2 в първия мач, в мача на 1 юни на Уембли.

ПСЖ удари рамката четири пъти, само че не съумя да откри мрежата, защото Килиан Мбапе, който се чака да напусне клуба в края на сезона, беше сянка на нормалното си брилянтно аз.

ПСЖ, който влезе в дуела като любимец за втория си край, откакто приключи на второ място през 2020 година, направи нападателен старт и Мбапе получи първия си късмет в седм...