Борусия Дортмунд победи Бохум с 3:1 в мач от 19-ия

...

Борусия Дортмунд победи Бохум с хеттрик на Никлас Фюлкруг

Борусия Дортмунд победи Бохум с 3:1 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Никлас Фюлкруг бе героят за спечелилите, откакто се регистрира с хеттрик.

Домакините получиха дузпа още в 4-ата минута за нарушаване на Мануел Риман. Никлас Фюлкруг даде задатък на отбора си с тъкмо осъществяване на наказателния удар.

Равенството бе обновено в последната минута на първото полувреме на стадион " Сигал идуна парк " в Дортмунд. Нико Шлотербек си означи автогол след недоразумение в отбраната при привидно протоколно центриране.

" Жълто-черните " въпреки всичко върнаха задатъка си в дуела. Никлас Фюлкруг засече с глава центриране в наказателното поле на Марсел Забицер.

Футболистите на Един Терзич подпечатаха триумфа си с трети гол, още веднъж на Никлас Фюлкруг от дузпа, в добавеното време да конфликта.

Борусия Дортмунд се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Бохум остава на 14-ото място в подреждането с 20 пункта.