Бохум победи като домакин с 3:2 Хофенхайм в среща от

...

Бохум с важна победа в борбата за оцеляване в Бундеслигата

Бохум победи като хазаин с 3:2 Хофенхайм в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. Головете за спечелилите означиха Кевин Щьогер с два и Феликс Паслак, а за гостите на два пъти в края на мача се разписа Андрей Крамарич.

Със извоюваните три точки Бохум се изкачи на 14-то място в подреждането с актив от 30 точки, което значи, че е на три пункта от зоната на плейофа за оцеляване. До края на шампионата остават още четири кръга, а Хофенхайм е девети с 42 точки.

Бохум поведе в резултата в 34-та минута посредством Щьогер, който се разписа непосредствено от директен свободен удар. В добавеното време на първата част Паслак удвои резултата. В 64-та минута още веднъж Кевин Щьогер бе прецизен за 3:0.

До края на срещата Хофенхайм върна две попадения, посредством хърватският национал Андрей Крамарич.