Белослава Кръстева постигна петата си победа на европейското индивидуално първенство

...

Белослава Кръстева постигна пети успех на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени

Белослава Кръстева реализира петата си победа на европейското самостоятелно състезание по типичен шахмат за дами, което се организира на остров Родос в Гърция.

В шестия кръг българката надигра с белите фигури Митра Еязипур от Франция и по този начин събра актив от 5.0 точки, с който заема пето място във краткотрайното класиране, само че е единствено на половин пункт от лидерката Улвия Фаталийева от Азербайджан.

Междувременно Виктория Радева победи с черните фигури испанката Адара Ридрегес Редондо и се намира на 41-ва позиция с 4.0 точки. Надя Тончева пък се наложи с белите фигури над Екатерина Аталик от Турция и е на 30-о място със същия актив.

Гергана Пейчева заема 73-а позиция с 3.5 пункта след триумф с белите фигури против австрийката Киара Полтерауер.

В напълно българската партия от шестия кръг на шампионата Антоанета Стефанова и Петя Караиванова направиха реми, след което Караиванова е 106-а в подреждането с 3.0 точки, до момента в който Стефанова е 121-а с 2.5 пункта.

Европейското състезание продължава в петък с партиите от седмия кръг.