Барселона надигра Валенсия с 4:2 у дома в последен мач

...

Хеттрик на Левандовски изведе Барса до успех над 10 от Валенсия

Барселона надигра Валенсия с 4:2 вкъщи в финален мач от 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха посредством Фермин Лопес в 22-та минута, само че позволиха цялостен поврат след точните интервенции на Уго Дуро и Пепелу от дузпа. Ключовият миг в дуела пристигна в добавеното време на първата част, когато „ прилепите “ останаха с 10 души на терена след изгонването на вратаря си Гиорги Мамардашвили.

Численото предимство на домакините бързо бе употребявано и четири минути след почивката Роберт Левандовски възвърне паритета. Отново полякът бе в прегръдките на съотборниците си в 82-та минута, а в края оформи и хеттрика си, с цел да постави точка на разногласието.

Барселона, чийто ментор Шави неотдавна разгласи, че ще остане отпред на тима, откакто в началото бе решил да напусне след края на акцията, е на 11 точки от водача Реал Мадрид, пет кръга преди края на сезона. Валенсия е на осмото място с 47 пункта, на четири от зона Европа.

В идващия кръг Барса гостува на Жирона в каталунско дерби, до момента в който „ прилепите “ одобряват Алавес. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg