Бърнли записа ключова победа с 4:1 над опашкаря в английското

...

Бърнли си върна надеждата за оцеляване след категорична победа с 4:1 срещу Шефилд Юнайтед

Бърнли записа основна победа с 4:1 над опашкаря в британското състезание по футбол Шефилд Юнайтед, с което " виненочервените " се приближиха на три точки от избавителната зона във Висшата лига.

Бърнли е с 23 точки, Лутън е с позиция напред с 25, а Нотингам Форест е първи над чертата с 26.

Бърнли записа по две попадения в двете полувремена.

Якоб Бруун Ларсен изведе гостите напред в 38-та минута и Лоренц Асиньон се разписа единствено две по-късно с 2:0.

— Burnley FC (@BurnleyOfficial)

Густаво Хамер понижи за Шефилд при започване на второто полувреме, само че Лайл Фостър възвърне преднината на Бърнли в 58-та минута и Йохан Берг Гудмундсон оформи крайния резултат 13 минути по-късно.

Поражението остави Шефилд на дъното в класирането с едвам 16 точки и тимът е на процедура изпаднал в Чемпиъншип.

Лутън остана на точка под избавителната зона след проваляне с 5:1 против Брентфорд. Йоан Уиса се разписа два пъти през първото полувреме за " пчеличките ", за които вкараха още Итън Пинък, Кийн Люис-Потър и Кевин Шаде.