Българският национал Кирил Десподов и неговият клубен ПАОК допуснаха поражение

...

Кирил Десподов влезе като резерва при загуба на ПАОК в първия дуел срещу Динамо Загреб

Българският национал Кирил Десподов и неговият клубен ПАОК позволиха проваляне с 0:2 при визитата си на Динамо Загреб в балканското дерби от осминафиналите в шампионата Лига на конференциите.

Самият Десподов стартира срещата на аварийна пейка, само че след към час игра той се появи на терена, заменяйки испанеца Брандън Томас при резултат 1:0 в интерес на домакините.

Няколко минути след влизането на Футболист №1 на България за последните две години обаче ПАОК позволи и втори гол, което съществено усложни задачата на " двуглавите орли " за реванша в Солун идващия четвъртък.

Иначе и двете попадения за Динамо осъществя хърватският национал и капитан на отбора Бруно Петкович. Той откри резултата в 37-ата минута на срещата, възползвайки се от неточност на Джони.

През втората част някогашният състезател на Болоня наказа още едно недоразумение в защитата на гърците и преодоля за повторно вратаря Доминик Котарски за крайното 2:0.