Българските състезатели спечелиха 12 медала от Балканско първенство по триатлон

...

12 медала за България от Балканското първенство по триатлон в Загреб

Българските състезатели завоюваха 12 медала от Балканско състезание по триатлон в Загреб (Хърватия).

Страната взе участие с уголемен състав от 41 спортисти в другите възрастови групи, които завоюваха три златни, пет сребърни и пет бронзови медала.

Шампиони станаха Александър Божилов при юноши до 17 години, Красимир Георгиев при деца до 13 години и Никола Киров в акватлона за деца под 9 години.

Сребърни медали взеха Александър Божилов при юноши до 19 години, Никол Колишева при девойки до 17, Степан Пантюхов и Десислава Лазарова, юноши и девойки до 15, Иван Иванов в акватлона за деца до 11 години.

Първият подиум за България в дисциплината смесена щафета донесоха Анастасия Пейчева, Борислав Палашев, Александър Божилов и Никол Колишева, като завоюваха бронзовото отличие. Трети са още Адриан Йонинов и Мира Георгиева при юноши и девойки до 17 години, Кристиана Пенкова и Кристиян Колев при юношите и девойки до 13 години.

В категория хайлайф дами шампионката на България Анастасия Пейчева приключи на седмо място. При мъжете до 23 години Борислав Палашев зае 10-а позиция, а Борис Андреев в 15-и.

" Основните цели за Балканското състезание бяха да дадем късмет на колкото може повече деца да вземат присъединяване в огромен интернационален конгрес, по-опитните състезатели доста да подобрят миналогодишните си времена и да спечелим повече медали. Щастливи сме, че с поддръжката на сътрудниците на БАТ успяхме да изпратим толкоз уголемен състав, като най-малкият ни представител беше едвам на 8 години. Днес той се прибира вкъщи като първенец. В съпоставяне с първото ни присъединяване като тим през 2021-а резултатите и класиранията, които състезателите реализираха са доста по-добри. Бих желал да поздравя всички спортисти и техните треньори за добре свършената работа през този спортен сезон ", разяснява президентът на БАТ Марио Илиев.