Арсенал оцеля след уплаха в Тотнъм, за да остане напред

...

Арсенал оцеля след уплаха в Тотнъм и увеличи преднината на върха до четири точки

Арсенал оцеля след нерешителност в Тотнъм, с цел да остане напред в конкуренцията за купата във Висшата лига в неделя.

Победа с 3-2 на стадион Тотнъм Хотспър подсигурява, че тимът на Микел Артета ще остане отпред в класирането след последния кръг от мачове и ще продължи да оказва напън върху защитаващия първенеца Манчестър Сити, който игра на Нотингам Форест по-късно в неделя.

Но Арсенал трябваше да претърпи нервозен край, макар че поведе с 3-0 в лондонско дерби, което трябваше да бъде един от най-големите му проби в преследването на купата.

Тотнъм отговори през второто полувреме посредством дузпа на Кристиан Ромеро и Сон Хюн-мин в 87-ата минута.

Под напън Арсенал съумя да усили преднината си пред втория Сити до четири точки. След мача против Форест Сити към момента ще има мач по-малко.

Арсенал поведе против Спърс посредством автогол на Пиер-Емил Хойберг в 15-ата. Букайо Сака добави втори в 27-ата, а Кай Хаверц направи 3-0 на почивката с още един в 38-ата.