Актуалният шампион Сенегал стартира успешно настоящото издание на Купата на

...

Сенегал стартира по шампионски с класика срещу Гамбия

Актуалният първенец Сенегал започва сполучливо актуалното издание на Купата на африканските народи, откакто разруши с 3:0 Гамбия на " Стад Шарл Конан Бани " в първия си мач от група С на шампионата.

" Лъвовете на Теранга " започнаха чудесно мача, откакто поведоха още в 4-тата минута. Тогава Пап Гей беше прецизен с шут по земя след асистенция на Садио Мане.

Преди края на полувремето " скорпионите " останаха с човек по-малко на терена след пряк червен картон на днешния рожденик Ебу Адамс поради негово жестоко нарушаване против Ламин Камара. Именно полузащитникът удвои преднината на сенегалците в 52-рата минута с удар по земя след подаване на Исмаила Сар.

В 86-ата минута Камара получи топката след пас на резервата Илиман Ндиайе и с необикновен изстрел от дъгата на наказателното поле вкара второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат.
 Бивш състезател на Левски донесе първа победа на Кабо Верде в шампионата за Купата на африканските народи