Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по

...

Адриан Андреев се класира за втория кръг на Чалънджър в Шчечин

Адриан Андреев се класира за втория кръг на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Шчечин (Полша) с награден фонд 145 000 евро.

На старта Андреев победи участващия с „ уайлд кард “ представител на домакините Даниел Михалски с 6:1, 6:7(4), 6:4 в мач, траял три часа и пет минути.

Във втория кръг той ще срещне спечелилия от мача сред седмия в схемата французин Юго Гастон и чеха Зденек Колар.

Адриан Андреев стартира решително и поведе с 5:0 в първия сет, преди да го завоюва с 6:1. Във втория сет българинът позволи ранен пробив и изостана с 0:3 и 2:5, само че съумя да изравни за 5:5 и стигна до тайбрек. Андреев взе задатък от 2:0 в тайбрека, само че Михалски обърна до 4:2 и го завоюва със 7:4, с цел да изравни сетовете.

Българският тенисист отново трябваше да наваксва закъснение от 1:3 в третата част и стигна до поврат за преднина от 4:3. С пробив в десетия гейм Адриан Андреев завоюва с 6:4, осигурявайки си крайната победа.