АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Гелсън Дала отбеляза два гола

...

Гелсън Дала извежда Ангола на четвъртфиналите за Купата на Африка след победа над Намибия

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Гелсън Дала означи два гола и сложи нов гол, с цел да изстреля Ангола на четвъртфиналите на Купата на Африка, откакто победи съседа Намибия 3-0 в събота.

И двата тима изиграха второто полувреме с 10 играчи в Буаке.

Дала, който играе за Ал-Уакра в Катар, усили турнирния си резултат до четири защото оказа помощ на Sable Antilopes да стигнат до четвъртфиналите за трети път.

Ангола стартира по-добре, само че вратарят Неблу беше изпъден в 17-ата минута, когато спря опита на Бетуел Музеу да удари с ръце тъкмо отвън наказателното поле.

Смененият вратар Антонио Синьори влезе вместо халфа Естрела, който трябваше да отстъпи, и направи положително избавяне в долния десен ъгъл, с цел да спре Деон Хото от последвалия свободен удар.

Въпреки че имаше човек по-малко, Ангола означи гол посредством Гелсон Дала в 38-ата, когато Жилберто изпрати Фреди, с цел да му даде елементарен свършек.

Стана 10 против 10 две минути по-късно,...